Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Maxbizz is a values-driven consulting agency dedicated.

Gallery

Contact

+1-800-456-478-23

411 University St, Seattle

maxbizz@mail.com

PPK – automatyczne zapisy pracowników od 2023 roku.

Czym jest PPK?

Pracownicze Plany Kapitałowe to prywatny i dobrowolny program gromadzenia środków na dowolny cel, w założeniu ma on przede wszystkim zwiększyć poziom oszczędności Polaków na przyszłą emeryturę. W PPK do każdej złotówki, którą oszczędza pracownik, pracodawca dokłada kolejne 70 gr. Konto pracownika dodatkowo zasilają też dopłata powitalna w wysokości 250 zł oraz dopłaty roczne w wysokości 240 zł przekazywane przez państwo.

Od 2023 roku wszyscy pracownicy od 18 do 55 roku życia zostaną automatycznie zapisani do PPK, mogą jednak z tego zapisu zrezygnować składając u pracodawcy stosowny wniosek w terminie do 1 kwietnia 2023 roku. Osoby w przedziale wieku od 55 do 70 roku życia zostaną włączone do PPK jedynie w przypadku podpisania z pracodawcą umowy o prowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Jakie jest zainteresowanie ze strony pracowników?

Ze względu na obecne wydarzenia na świecie coraz więcej osób zainteresowanych jest oszczędzaniem pieniędzy na swoją emeryturę, dlatego rozwiązania takie jak PPK zyskują na popularności, a sami pracownicy coraz częściej deklarują chęć przystąpienia do Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Czy PPK jest opłacalne?

W internecie dostępny jest oficjalny kalkulator PPK (https://www.mojeppk.pl/kalkulator.html) na którym każda zainteresowana osoba może dokonać obliczeń na własnym przykładzie. Udział pracodawcy oraz państwa w naszym oszczędzaniu przekłada się na znaczne zwiększenie kapitału końcowego, dlatego warto wziąć pod uwagę możliwość skorzystania z tego rozwiązania.

Źródło: www.kadry.infor.pl

Autor

Adam Leszczyński

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *