Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Maxbizz is a values-driven consulting agency dedicated.

Gallery

Contact

+1-800-456-478-23

411 University St, Seattle

maxbizz@mail.com

Jak zadbać o oczy?

Praca wielu z nas opiera się na spędzaniu ośmiu godzin w biurze bądź home office przed komputerem, natomiast dla relaksu siadamy przed telewizorem by pograć na konsoli bądź obejrzeć ulubiony serial, całymi dniami wpatrujemy się w ekran smartfona.  W takiej sytuacji warto zadbać o  najważniejszy zmysł czyli wzrok, zatem co możemy zrobić aby dać ulgę naszym oczom?

Po pierwsze należy pamiętać o prawidłowej pozycji przed komputerem – odległość od monitora powinna wynosić minimum 70 centymetrów, musisz także zadbać o to aby światło nie obijało się w ekranie, gdyż refleksy świetlne na monitorze sprawiają, że oczy szybciej się męczą, zatem jeśli masz taką możliwość ustaw ekran monitora w miejscu w którym nie ma ekspozycji na światło słoneczne, natomiast nocy nie należy spędzać w ciemności przed samym ekranem, warto wtedy włączyć dodatkowe źródło światła, które nie będzie raziło Twoich oczu, najlepszym rozwiązaniem będzie żarówka dająca ciepłą barwę światła.

Gdy zaczniesz odczuwać zmęczenie oczu należy zrobić sobie krótką przerwę, wyjrzeć przez okno i skupić swój wzrok na jednym oddalonym punkcie np. na drzewie, co poprawi akomodację oka. Podczas długiej sesji przed komputerem częstotliwość mrugania staje się mniejsza co prowadzi do wysychania spojówki i rogówki dlatego najlepszym rozwiązaniem tego problemu będzie wybranie się do apteki i zaopatrzenie się w krople nawilżające oczy.

Pomocne mogą okazać się ćwiczenia dla oczu takie jak: spoglądanie pod różnymi kątami, zataczanie ósemek wzrokiem. Możesz wypróbować Palming jest to prosta metoda relaksująca oczy, wystarczy, że usiądziesz na krześle z prostym oparciem zachowując wyprostowaną postawę, dłońmi zasłoń otwarte oczy tak aby nie przedostawało się przez nie światło, pamiętaj o tym aby ręce nie dotykały oczu ani nosa. Następnie powoli zamknij powieki i myśl o czymś relaksującym, np. Miłym wspomnieniu. Przypominaj sobie i odtwarzaj każdy jego detal przez maksymalnie 10 minut. Po tym czasie przed twoimi oczami powinna pojawić się czerń, im głębsza tym ćwiczenie było bardziej udane. Mrugając otwórz oczy nie zapominając o głębokim i powolnym oddychaniu.

Korzystnie na wzrok działa także dobra suplementacja, w aptece możesz nabyć środki z luteiną, witaminami A, C i E. Dodatkowo aktywności fizyczna również pozytywnie wpływa na nasz wzrok gdyż obniża ona ciśnienie krwi. Jak sam widzisz dbanie o wzrok nie jest wcale wymagające i czasochłonne, jeśli wykorzystasz te porady w swoim codziennym życiu twoje oczy z pewnością Ci za to podziękują.

Autor

Adam Leszczyński

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *